Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ponad dwa lata okradał konto zmarłego ojca.

  • Wydanie nr 228/2020
  • 6 czerwca 2020, 08:00
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Ponad dwa lata okradał konto zmarłego ojca. fot. zdjęcie poglądowe
Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwa dotyczące kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą mundurowi ustalili, że sprawca posługiwał się kartą płatniczą zmarłego ojca i płacił nią za zakupy. W czwartek śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie łącznie 72 zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W połowie maja br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o serii kradzieży z włamaniem. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca w okresie od 25 września 2017 roku do 5 stycznia 2020 roku posługiwał się kartą płatniczą zmarłego mężczyzny i płacił nią za zakupy. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca 72 razy bezprawnie skorzystał z tej karty płatniczej. W wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę ponad 4 tys. złotych. 

 

 

 

 

 

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że właściciel karty płatniczej zmarł w 2017 roku, a na jego konto dalej wpływał zasiłek pielęgnacyjny. Kryminalni zajmujący się sprawą ustalili, że po śmierci pokrzywdzonego kartę przejął jego 39-letni syn, który bezprawnie posługiwał się nią. Funkcjonariusze w czwartek, 4 czerwca br. zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, którego podejrzewali o to przestępstwo. Mundurowi odzyskali i zabezpieczyli również kartę płatniczą. Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły przedstawić mężczyźnie łącznie 72 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

 

Informacje przekazała: KPP Tczew


 

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.