Wydanie nr 133/2021, Czwartek 13.05.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Robert, Gerard, Serwacy, Aaron, Magdalena, Andrzej, Natalis, Gloria, Ciechosław, Gerarda, Dobiesława, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Poszli na rybki, trafili za kratki.

  • Wydanie nr 133/2021
  • 2 czerwca 2020, 13:15
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Poszli na rybki, trafili za kratki. fot. zdjęcie poglądowe
Po raz kolejny policjanci z nowodworskiej jednostki zatrzymali kłusowników zajmujących się nielegalnym poławianiem ryb. W trakcie działań zatrzymano 2 mężczyzn, którzy byli również poszukiwani. Mężczyźni nie tylko usłyszą zarzuty z Ustawy o rybactwie śródlądowym. Jeden z nich zostanie doprowadzony do komendy w Elblągu, a drugi do Zakładu Karnego celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

 

W poniedziałek, 1 czerwca br. funkcjonariusze wydziału kryminalnego z nowodworskiej jednostki przeprowadzili na rzece Nogat działania, które mają na celu wykrycie i ograniczenie nielegalnego połowu ryb. W trakcie służby na wysokości śluzy Michałowo,w obrębie ochronnym, gdzie obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb, funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn łowiących ryby przy pomocy wędek. Zatrzymani mężczyźni byli mieszkańcami powiatu elbląskiego w wieku 27 i 41 lat. Po sprawdzeniu zatrzymanych w policyjnym systemie okazało się, że 27 – latek jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu celem przeprowadzenia z nim stosownych czynności, natomiast 41 – latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Elblągu celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. We wtorek, 2 czerwca br. usłyszeli zarzuty z Ustawy o rybactwie śródlądowym. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź pozbawienie wolności na okres do 2 lat.

 

 

 

 

Policja przypomina, że obręb ochronny, gdzie obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb, stanowi odcinek rzeki Nogat od 100 m powyżej śluzy do 200 m poniżej śluzy. Ponadto osoby łowiące ryby winny posiadać przy sobie kartę wędkarską oraz zezwolenie Polskiego Związku Wędkarskiego.

 

 

 

 

 

Informację przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

 

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gość
Gość 03.06.2020, 08:19
Kłosownicy - z dwiema wędkami i czteropakiem. buahahaha...