Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mieszkańcy gminy Malbork mogą otrzymać do 70 % dofinansowania na usuwanie azbestu. Zobacz, co należy zrobić.

Mieszkańcy gminy Malbork mogą otrzymać do 70 % dofinansowania na usuwanie azbestu. Zobacz, co należy zrobić. fot. Archiwum TvMalbork.pl
W związku z konkursem realizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego (edycja 2020)", Wójt Gminy Malbork, Marcin Kwiatkowski informuje o możliwości uzyskania dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest.

 

1. Do konkursu mogą zostać zgłoszone zadania z zakresu:

· demontażu, zbierania, transportu, zabezpieczania i unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest;

· transportu, zabezpieczania i unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest znajdujących się w miejscach do tego nieprzeznaczonych (np. dzikie wysypiska, posesje) i objętych inwentaryzacją wyrobów zawierających azbest.

2. Zadania muszą spełniać następujące wymogi:

· przeprowadzone zostaną na terenie Gminy Malbork;

· będą zgodne z opracowanym i przyjętym programem usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest obowiązującym na terenie tej gminy;

· przeprowadzone zostaną zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 kwietnia 2004 r. w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierających azbest (Dz. U. z 2004r., Nr 71, poz. 649 z późn. zm.);

· posiadać będą dokumentację fotograficzną obrazującą ich aktualny stan (przed rozpoczęciem prac), umożliwiającą porównanie z fotograficzną dokumentacją powykonawczą.

4. Zebrane odpady zawierające azbest muszą być przekazane na składowisko docelowe (ostateczne miejsce unieszkodliwienia odpadów) w terminie do dnia złożenia rozliczenia zadania.

5. Gmina Malbork zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian warunków dofinansowania w trakcie trwania konkursu oraz zakończenia naboru wniosków w dowolnym terminie.

6. Gmina Malbork zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu poprzez ogłoszenie na stronie internetowej komunikatu o unieważnieniu.

 

 

 

 


 

Zasady dofinansowania zadania:

1. Kosztami kwalifikowanymi zadania są wyłącznie udokumentowane koszty: demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiana odpadów zawierających azbest, poniesione w 2020 roku, najpóźniej do dnia 30.11.2020r.

2. Koszt kwalifikowany oblicza się w oparciu o kryterium w postaci współczynnika efektywności kosztowej wynoszącego:

· nie więcej niż 600 zł/Mg odpadu zawierającego azbest - jeżeli na zadanie składają się łącznie: demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie odpadu;

· nie więcej niż 300 zł/Mg odpadu zawierającego azbest - jeżeli na zadanie składa się wyłącznie transport i unieszkodliwienie odpadu.

3. Kwota dofinansowania zadania z WFOŚiGW w Gdańsku wynosi do 70 % jego kosztów kwalifikowanych.

Bliższych informacji udziela pracownik ds. ochrony środowiska, podinsp. Dorota Cielasińska pod nr tel. 0-55 647 28 07 wew. 16.

Prawidłowo wypełniony wniosek o udzielenie dofinansowania (stanowiący załącznik nr 1) wraz z załącznikami należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 08. 06. 2020 r.

1. drogą elektroniczną na adres: grunty@gmina.malbork.pl,

2. wrzucać do ustawionej przed budynkiem Urzędu Gminy Malbork, ul. Ceglana 7, 82-200 Malbork skrzynki podawczej,

3. pocztą tradycyjną na adres Urząd Gminy Malbork, ul. Ceglana 7, 82-200 Malbork.

Wniosek dostępny jest u sołtysów oraz na stronie internetowej urzędu /www.gmina.malbork.pl/ oraz w Biuletynie Informacji Publicznej /ugmalbork.mojbip.pl/.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy Malbork

UG Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Gmina Malbork


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.