Wydanie nr 205/2021, Sobota 24.07.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborska policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

  • Wydanie nr 205/2021
  • 22 kwietnia 2020, 14:13
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malborska policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. fot. KPP Malbork
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie malborskiego powiatu działa od 1 lipca 2016 roku. Korzystanie z tej aplikacji pozwala mieszkańcom na bezpośredni dostęp do informacji na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz umożliwia wskazywanie lokalnych zagrożeń. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa znacznie spadła aktywność mieszkańców powiatu malborskiego w zakresie naniesionych zgłoszeń. Policja zachęca do korzystania z tego internetowego narzędzia, które pozwoli malborskim policjantom na objęcie stałym nadzorem miejsc zagrożonych.

 

Do tej pory mieszkańcy powiatu malborskiego chętnie korzystali z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ubiegłym roku 2019 zgłoszono 887 zagrożeń, z czego mundurowi potwierdzili 351. Od początku roku aktywność naszych obywateli znacznie spadła, bo w pierwszym kwartale malborscy policjanci odnotowali tylko 61 zgłoszeń. Funkcjonariusze potwierdzili 21 zgłoszeń, pozostałe podlegają dalszej weryfikacji.

 

 

 

 

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości (15), spożywania alkoholu w miejscach zabronionych (8), niewłaściwej infrastruktury (7) oraz nieprawidłowego parkowania (5). Każde zagrożenie zaznaczone na mapie jest szczegółowo sprawdzane i weryfikowane przez malborskich mundurowych. Aby wyeliminować zgłaszane przez mieszkańców problemy, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego i zespołu patrolowo-interwencyjnego dyslokowani byli w rejony, w których potwierdzono wskazane zagrożenia. W potwierdzonych przypadkach dotyczących niewłaściwej infrastruktury drogowej i nieprawidłowego parkowania, które związane były z niewystarczającą ilością miejsc parkingowych lub złą organizacją ruchu drogowego policjanci wystosowali wnioski m.in. do Urzędu Miasta Malborka, GDDKiA oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Malborku z prośba o usunięcie tych nieprawidłowości. Ponadto podczas weryfikacji oraz działań mających na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości funkcjonariusze malborskiej drogówki wobec kierujących łamiących przepisy zastosowali mandaty karne lub skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

 

 

 

 

 

Korzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci zachęcają mieszkańców do dalszej aktywności i zaangażowania w funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki umieszczonym tam zgłoszeniom obywatele mają bezpośredni wpływ na to, co się wokół nich dzieje i dowodzą, że sprawy bezpieczeństwa nie są dla nich obojętne. To narzędzie internetowe jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy wejść na stronę internetową www.pomorska.policja.gov.pl <http://www.pomorska.policja.gov.pl/> i kliknąć na baner Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po ukazaniu się aplikacji można przekazywać niepokojące informacje. Na podstawie zgłoszonych zagrożeń mundurowi mogą ustalić najbardziej uciążliwe dla mieszkańców problemy i dążyć do jak najszybszego ich wyeliminowania.

Aktualnie, w czasie zagrożeń wynikających ze stanu epidemii w Polsce, policjanci szczególnym nadzorem obejmują zgłoszenia dotyczące grupowania się osób małoletnich. I tu zwłaszcza liczymy na pomoc mieszkańców. Grupowanie się młodzieży w dobie epidemii jest bardzo niebezpieczne, ale też zabronione. Pamiętajmy, że najważniejsze jest nasze życie i zdrowie. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo w naszym powiecie.

 

 

 

 

Informację przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
KMZB
KMZB 22.04.2020, 18:53
To może niech policja się pochwali ile zgłoszeń rzekomo wyeliminowanych zagrożeń zniknęło z mapy? Na przykład przekraczanie prędkości na DK22 w Kałdowie...