Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Komendant Powiatowy Policji w Malborku oddał hołd pamięci ofiarom Zbrodni Katyńskiej.

  • Wydanie nr 217/2021
  • 15 kwietnia 2020, 14:55
  • KPP Malbork
  • Wiadomości
  • 3 komentarze
Komendant Powiatowy Policji w Malborku oddał hołd pamięci ofiarom Zbrodni Katyńskiej. fot. KPP Malbork
W tym roku obchodzimy 80. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Wśród bohaterów pomordowanych na Wschodzie byli funkcjonariusze Policji Państwowej. Z tej okazji Komendant Powiatowy Policji w Malborku, insp. Michał Zapolski w hołdzie pamięci pomordowanych w Katyniu, zapalił znicz i oddał honory przy Pomniku Policjantów Powiatu Malborskiego.

 

Co roku, 13 kwietnia obchodzimy w naszym kraju Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Święto zostało ustanowione w hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich z 5 marca 1940 r. W tym roku, w związku ze stanem epidemii w Polsce, charakter tych obchodów ma wymiar symboliczny. Spośród prawie 22 tys. zamordowanych obywateli polskich ponad 6 tys. stanowili funkcjonariusze Policji Państwowej.

 

 

 

 

We wtorek, 14 kwietnia br. Komendant Powiatowy Policji w Malborku, insp. Michał Zapolski uczcił ich pamięć, a także pamięć wszystkich ofiar mordu katyńskiego przy Pomniku Policjantów Powiatu Malborskiego. W imieniu policjantów i pracowników szef malborskiego garnizonu zapalił znicz i oddał honory w hołdzie wszystkim ofiarom zbrodni stalinizmu.

 

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Zyga
Zyga 17.04.2020, 10:00

………………………….miło wspominam moją służbę Polsce Ludowej w Oddziałach ZOMO. Byłem mistrzem w operowaniu pałą. Uważałem i nadal uważam, że tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie czynią cuda. Każdy musi poznać smak gumy na policji. Jedno moje uderzenie i klient siadał na dupę na zawsze. Za to byłem doceniany, wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Mam nawet Krzyż chlebowy. Miałem i mam szacun wśród kolegów i przełożonych do dzisiaj. Mieszkania zmieniałem na nowsze, większe i lepsze co 2-3 lata. Od dawna jestem na zasłużonej godnej emeryturze i mam własną Firmę Ochroniarską. Zapisałem się nawet do PIS co by mieć i z nimi spokój. Ostatnio nawet przez PISiorów zostałem doceniony ale i tak ich nienawidzę. Dali mi znaczną podwyżkę emerytury jak Staśkowi Piotrowiczowi ! Obecnie z żoną zwiedzamy świat. Ludzie pytają czy można w tym dzikim kraju rządzonym teraz przez PIS, dobrze żyć - można ! Tylko trzeba mieć łeb na karku ! Pozdrawiam.
Emeryt
Emeryt 16.04.2020, 19:36
Czopek !
Zomo
Zomo 16.04.2020, 18:31
Jak kulawy. Liczy na awans..