Wydanie nr 171/2021, Niedziela 20.06.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Placówki edukacyjne powiatu malborskiego w OSE

Placówki edukacyjne powiatu malborskiego w OSE fot. pixabay.com
Szkoły i placówki edukacyjne, dla których organem założycielskim jest powiat malborski, przystąpiły do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji. Dzięki temu mają bezpieczny dostęp do szybkiego internetu, a usługa świadczona jest bezpłatnie.

Program Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) to dedykowana sieć łączącą wszystkie szkoły w Polsce, która zapewni dostęp do szybkiego internetu, usług i treści edukacyjnych oraz bezpieczeństwo w sieci. Szkoły i placówki edukacyjne powiatu malborskiego od września br. korzystają z obecności w tym programie.

Nasze placówki otrzymały możliwość skorzystania z bezpłatnego dostępu do szerokopasmowego internetu oraz usług bezpieczeństwa teleinformatycznego. Rolę operatora OSE powierzono Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej - Państwowemu Instytutowi Badawczemu, mającemu wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań telekomunikacyjnych dla edukacji - informuje Stanisław Sumowski, dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Malborku.

Operator zapewnia szkołom usługę dostępu do szerokopasmowego internetu o symetrycznej przepustowości 100 Mb/s, usługi bezpieczeństwa teleinformatycznego obejmujące ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem, monitorowanie zagrożeń i bezpieczeństwa sieciowego, w tym wsparcie szkół w podejmowaniu działań zabezpieczających uczniów przed dostępem do treści, które mogą stanowić zagrożenie dla ich prawidłowego rozwoju, a także usługi ułatwiające użytkownikom OSE dostęp do technologii cyfrowych.

- To dobre rozwiązanie dla naszych szkół i placówek, bo nie muszą samodzielnie szukać operatorów internetowych, a w dodatku współpraca w ramach Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej zapewnia im bezpieczeństwo informatyczne, tak ważne w dzisiejszych czasach - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. - Nasza obecność w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej jest korzystna także dla samorządu, bo usługa jest świadczona nieodpłatnie.

Informacja Prasowa Starostwo Powiatowe w Malborku

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.