Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Za podrzucanie śmieci mandat do 500 zł. Czystość i porządek w Gminie Stegna

Za podrzucanie śmieci mandat do 500 zł. Czystość i porządek w Gminie Stegna fot. stegna.pl
Właśnie dobiega końca pierwsze wakacyjne bronowanie i przesiewanie plaż w Gminie Stegna. W tym roku planuje się w miesiącach lipiec- sierpień przesiewanie plaż 2 razy w miesiącu, natomiast w miesiącach: wrzesień, październik, listopad - 1 raz w miesiącu.

W celu zapewnienia czystości wokół koszy na plażach, pracownicy firmy świadczącej usługę wywozu śmieci, będą pełnić dyżury w piątki, soboty i niedziele w godz. 1300 – 20 00 dbając, aby kosze nie przepełniały się. W tym celu  będą je workować i przygotowywać do odbioru. W okresie wakacyjnym Gmina Stegna zatrudnia w ramach prac społecznie -użytecznych 5 osób, które zostały skierowane do miejscowości:

- Stegna – 2 osoby

- Jantar  - 1 osoba

- Mikoszewo – 1 osoba

- Drewnica - 1 osoba

Pracownicy będą zbierać śmieci oraz wykonywać czynności porządkowe na terenie wskazanych miejscowości. Będą pracować do 10 godzin tygodniowo ( do 40 miesięcznie).

Niestety mamy świadomość, że podejmowane prze Gminę działania często są niewystarczające i śmieci widoczne są niemal w wszędzie.

Często obserwuje się zaniedbania osób prowadzących działalność (głównie gastronomiczną). Na zapleczach barów ( widocznych dla przechodzących osób) jest delikatnie mówiąc „bałagan”, a śmieci tj. kartony i plastik są przenoszone przez wiatr na ulice, chodniki, plaże itp. a później słyszymy: „to nie moje śmieci”. Pojemniki na śmieci, zamiast stać w barach w widocznych dla klientów miejscach ( zgodnie z przepisami porządkowymi i zaleceniami Sanepidu ), są często schowane za barem lub na zapleczu i śmieci zamiast w barach wyrzucane są do koszy ulicznych, powodując ich przepełnienie.

Karane będą osoby ( za podrzucanie śmieci mandat do 500 zł.), które śmieci ze sklepów  lub barów będą podrzucać do domów i oddawać jako komunalne. W związku z takimi procederami będą prowadzone kontrole na nieruchomościach zamieszkałych, których właściciele prowadzą działalność gastronomiczno-handlową na terenie Stegny. Do Urzędu Gminy w Stegnie docierają telefoniczne informacje z podaniem nawet konkretnych nazwisk osób, które stosują takie praktyki.

W związku z powyższym czynności kontrolne zostaną skierowane w pierwszej kolejności w Stegnie na ul. Powstańców Warszawy, ul. Słoneczną i ul. Gdańską.  

Info i foto: stegna.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.