Maksymalna wysokość dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej nie może przekroczyć 20.000 zł (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych).
Definicje:
Opiekun osoby niepełnosprawnej – oznacza to członków rodziny, w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” (Dz. U. poz. 1860 oraz z 2018 r. poz. 1076), opiekujących się dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji lub osobą niepełnosprawną ze znacznym stopniem niepełnosprawności.
Osoba powracająca z zagranicy – osoba która przed rejestracją jako osoba bezrobotna przebywała za granicą, gdzie pracowała lub prowadziła działalność gospodarczą.
Informacje dodatkowe dot. naboru
- Wnioski, które wpłyną przed lub po wskazanym wyżej terminie oraz wnioski niekompletne nie będą rozpatrywane.
- W przypadku wniosków nadsyłanych pocztą lub przesyłką kurierską o przyjęciu wniosku decyduje data faktycznego wpływu wniosku do siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku. Istnieje możliwość złożenia tylko jednego wniosku o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej. W przypadku złożenia większej ilości wniosków ocenie podlegać będzie wniosek złożony jako pierwszy wg daty kolejności wpływu.
- Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami (wniosek musi zawierać potwierdzenie przeprowadzenia rozmowy z doradcą zawodowym) należy składać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku, przy Al. Armii Krajowej 70, 82 – 200 Malbork, pokój nr 12, I piętro (Sekretariat).
- Wnioski o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej, które przejdą pozytywnie ocenę formalną, będą rozpatrywane w terminie do 30 dni od dnia zakończenia naboru wniosków, w trybie konkursowym, przez komisję powołaną przez Dyrektora PUP, według n/w kryteriów:
- Realność założeń i możliwość ich realizacji,
- Spójność wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego wnioskodawcy
z planowanym przedsięwzięciem, - Efektywność kosztowa,
- Spójność zakupów z rodzajem działalności oraz stopień w jakim zakupy umożliwiają realizację przedsięwzięcia,
- Innowacyjność/zapotrzebowanie na dany rodzaj działalności,
- Proponowana forma zabezpieczenia zwrotu otrzymanego dofinansowania.
- Dla każdego wniosku komisja może przyznać maksymalnie 60 pkt. Po dokonaniu oceny merytorycznej wszystkich wniosków powstanie lista rankingowa na podstawie, której osoby, których wnioski zostaną pozytywnie ocenione zostaną skierowane na szkolenie z zakresu przedsiębiorczości. Nie jest możliwe skierowanie na szkolenie osoby, której wniosek o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej otrzyma mniej niż 60% maksymalnej liczby pkt tj. 36.
- Po ukończeniu szkolenia z zakresu przedsiębiorczości, należy złożyć biznesplan w terminie 5 dni roboczych od dnia zakończenia szkolenia. Ukończenie szkolenia i złożenie biznesplanu nie gwarantuje otrzymania dofinansowania na podjęcie działalności gospodarczej. Ostateczna decyzja o przyznaniu dofinansowania nastąpi po weryfikacji biznesplanu.
W celu uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku pod nr tel. (55) 272-33-51 wew. 321 lub w siedzibie Urzędu pokój nr 10.
Wnioski są dostępne w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku, pokój nr 10 lub na stronie internetowej malbork.praca.gov.pl