Wydanie nr 165/2024, Czwartek 13.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Herman, Armand, Chociemir, Lucjan, Gerard, Antoni, Tobiasz, Gerarda, Lubowid
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rowerowa Odyseja Dobroci w Malborku. Niezwykła akcja charytatywna.

Rowerowa Odyseja Dobroci w Malborku. Niezwykła akcja charytatywna. fot. Facebook Malbork - oficjalny profil miasta
Dziś między godziną 16.00 a 17.00 plac przed Spiżarnią Malborską (ul. Dworcowa 23) będzie metą kolejnego etapu akcji charytatywnej - Rowerowa Odyseja Dobroci.

W ramach akcji organizowana jest zbiórka funduszy niezbędnych na organizację rekreacyjnego rajdu rowerowego dla osób z niepełnosprawnością oraz zakup niezbędnego do tego celu sprzętu. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy tego dnia zechcą kibicować osobom niepełnosprawnym.

O Fundacji Podróże bez Granic:

Fundacja Podróże bez Granic z siedzibą w Gdyni została zarejestrowana 26 listopada 2012 roku i zajmuje się promocją oraz wdrażaniem niekonwencjonalnych form rehabilitacji oraz integracji społecznej osób z niepełnosprawnością poprzez organizację unikalnych w skali kraju wyjazdów "z adrenaliną", podróży zagranicznych oraz wydarzeń. Celem Fundacji jest przełamywanie stereotypów na temat możliwości osób z niepełnosprawnością i pokazywanie, także własnym przykładem, iż ograniczenia nie istnieją, a to co powstrzymuje nas przed realizacją marzeń to przede wszystkim bariery tkwiące w naszych umysłach. Zespół Fundacji składa się z 4 osób, w tym 3 osób z niepełnosprawnością, dzięki czemu działania realizowane są nie tylko dla, ale przede wszystkim przez osoby z niepełnosprawnością.

O Rowerowej Odysei Dobroci:

Rowerowa pasja, wbrew pozorom, dostępna może być również dla osób z niepełnosprawnością ruchową (hand-bike, trójkołowce, rowery specjalne) i osób niewidomych (tandemy). Organizując w 2018 roku "Rowerowe GreenVelo" przekonaliśmy się, jak bardzo potrzebne są takie działania. Naszym marzeniem jest sprawić, by takie rajdy rowerowe i wycieczki stały się wydarzeniami cyklicznymi. Wierzymy, że wspólnym działaniem sprawimy, że akcja "Rowerowa Odyseja Dobroci" osiągnie sukces. Na trasie o długości 2000 km, na wybranych odcinkach Tomaszowi Boryńskiemu, który jest pomysłodawcą całej akcji, towarzyszyć będą inni rowerzyści-zarówno pełnosprawni, jak i niepełnosprawni. 

Info: Facebook Malbork - oficjalny profil miasta/ https://www.rowerowaodyseja.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.