Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

8500 zł dla drugiego wiceburmistrza za nadzór nad inwestycjami. Czy Malbork na to stać?

  • Wydanie nr 214/2021
  • 17 stycznia 2019, 12:00
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 24 komentarze
8500 zł dla drugiego wiceburmistrza za nadzór nad inwestycjami. Czy Malbork na to stać? fot. archiwum TvMalbork/tczewska.pl
Po ubiegłorocznych wyborach samorządowych, w których ponownie stanowisko burmistrza Malborka objął Marek Charzewski, nikogo nie zdziwił fakt powtórnego powołania Jana Tadeusza Wilka na jego zastępcę. O wiele więcej kontrowersji wywołała informacja o możliwości powołania drugiego wiceburmistrza od spraw inwestycji przede wszystkim z udziałem środków unijnych. Czy budżet miejski jest w stanie udźwignąć ciężar dwóch zastępców?

Podczas pierwszej rozmowy po zaprzysiężeniu, 19 listopada 2018 r. burmistrz Charzewski na pytanie o drugiego wiceburmistrza stwierdził, że zostanie on powołany wówczas, gdy znajdzie się właściwy kandydat – fachowiec od inwestycji ze środków zewnętrznych. „Jeżeli takiego fachowca się nam nie uda znaleźć, no to powoływanie kogoś, kto nie będzie potrafił nam tych inwestycji poprowadzić w sposób właściwy, jest moim zdaniem niepotrzebne. Więc szukamy osoby, która spełni nasze oczekiwania, jeśli chodzi o fachowość prowadzenia inwestycji” - powiedział burmistrz Malborka.

Drugi wiceburmistrz powołany.

Od 1 lutego br. funkcję drugiego wiceburmistrza obejmie 64 – letni Józef Barnaś, związany z Platformą Obywatelską. W ostatnich wyborach samorządowych nie uzyskał mandatu radnego miasta Malborka.

Wydział Inżynierii Miasta Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych podzielony zostanie w związku z tą nominacją na dwa samodzielne wydziały. Wydziałem Inżynierii nadal będzie kierował Roman Milanowski, natomiast nowo powołany wiceburmistrz będzie nadzorował Wydział Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych.

 

Zdaniem naszego włodarza zatrudnienie osoby, która nie byłaby w stanie poprowadzić tych inwestycji, byłoby ogromną niegospodarnością z racji pobieranej, wysokiej pensji. Warto w tym miejscu wspomnieć, że obaj wiceburmistrzowie będą zarabiali tyle samo – po ok. 8500 zł brutto. Czy Malbork naprawdę na to stać?

Szczegóły w materiale wideo.

Czekamy na Państwa komentarze

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Bolek op spycha
Bolek op spycha 21.01.2019, 08:23
......................mam pytanie - a jakież to duże inwestycje są prowadzone w Malborku, że potrzebny jest dodatkowy człowiek do tych spraw ? Pytam poważnie. Kierownik d/s inwestycji. Kierownik budowy.
mal
mal 20.01.2019, 10:12
Miasto od czterech lat umiera , a lekką ręką rozdaje się moje pieniądze.
Ludzie obudźcie się w końcu.
Kierownik PGR
Kierownik PGR 19.01.2019, 18:21
........................i to mi się podoba ! Gość ma jaja. Sam decyduje i nikt mu nie będzie mówił co ma robić. Za pól roku zlikwiduje Radę co by Mu nie przeszkadzała w rządzeniu. Marek możesz na mnie liczyć.
XXYYZZ
XXYYZZ 18.01.2019, 17:33
Dlaczego burmistrz nie ogłosił konkursu na drugiego wiceburmistrza. Kumpel to kumpel.
Ja
Ja 18.01.2019, 16:04
Czyli przespane 5 lat i stracony czas dla Malborka. Nagle gość sobie uświadomił że brakuje kogos do inwetysji bo się wsio sypie. Brawo za refleks.