Wydanie nr 269/2021, Niedziela 26.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Euzebiusz, Majnard, Cyprian, Kacper, Kasper, Damian
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Żuławy – moja mała Ojczyzna” w Drewnicy

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Żuławy – moja mała Ojczyzna” w Drewnicy fot. Anna Krokosz
25 maja w ZSP Drewnicy odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Żuławy – moja mała Ojczyzna”. Konkurs zorganizowała p. Anna Krokosz z biblioteki szkolnej ZSP Drewnicy we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Stegnie Filia w Drewnicy.

Do udziału w konkursie zgłosiło się łącznie z gospodarzami 7 szkół z terenu całego powiatu nowodworskiego: SP Stegna, ZSP nr 2 Nowy Dwór Gdański, SP Kmiecin, ZSP Ostaszewo, SP Sztutowo, SP Mikoszewo oraz ZSP Drewnica. Każdą szkołę mogło reprezentować maksymalnie troje uczniów z klas 4-7. Zgłoszono 20 uczestników i tylu właśnie uczniów stawiło się w naszej szkole, by wziąć udział w konkursie. Bardzo cieszymy się z tak licznego przybycia.

O godz. 9:00 nadszedł czas rozpoczęcia konkursu. Recytatorzy wraz z opiekunami zajęli miejsca w sali ozdobionej zdjęciami przedstawiającymi żuławskie zabytki i plenery, kwiatami oraz kaflami i ceramiką z żuławskimi akcentami.

Występy uczestników oceniało jury w składzie:

p. Bożena Kowitz – Dyrektor ZSP Drewnica, p. Wanda Urbaniak – bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej W Stegnie, p. Mirosława Arcabowicz – sołtys Drewnicy oraz dwie wylosowane spośród przybyłych opiekunek – p. Izabela Grzywaczewska-Gutowska oraz p. Katarzyna Jaskulska.

Wszyscy uczestnicy pięknie zaprezentowali utwory poetyckie o tematyce żuławskiej lub żuławskich poetów, pielęgnując w ten sposób swój lokalny patriotyzm.

Po wysłuchaniu wszystkich recytacji, jury udało się na obrady, a na uczestników konkursu czekał słodki poczęstunek.

Decyzją jury za występ wyróżniono trzy uczestniczki:

Antoninę Hrycynę (ZSP 2 NDG), Jaśminę Natkańską (ZSP Drewnica) oraz Patrycję Olszewską (SP Ostaszewo).

Miejsca na podium natomiast zajęły uczennice klas czwartych:

1 miejsce – Michalina Czerwińska (ZSP Drewnica)

2 miejsce – Oliwia Kibort (SP Sztutowo)

3 miejsce – Buchowiecka Żaklin (ZSP 2 NGD)

 

Wyróżnieni i laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody – książki i nagrody rzeczowe, a każdemu z uczestników osłodzono udział w konkursie słodką niespodzianką.

 

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Organizatorzy oraz jury było pod wrażeniem zaangażowania uczniów w recytację oraz prezentacji wierszy. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni taki konkurs, i że jego organizacja w naszej szkole stanie się coroczną tradycją, bo warto promować swoją małą ojczyznę

 

Info i foto : Anna Krokosz

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.