Wydanie nr 57/2024, Poniedziałek 26.02.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pola na żuławach zmieniły się w jeziora. Rolnicy widzą problem w budowie trasy S7 – 07.11.2017

Ostatnie miesiące obfitują w opady deszczu. Początek listopada dla rolników w Myszewie (gmina Nowy Staw) okazał się jednak bardzo zaskakujący. Najstarsi gospodarze nie pamiętają aby woda wylała z kanału. Dlaczego ok. 50 hektarów pół znalazło się pod wodą?

Rolnicy zaniepokoili się wysokim stanem wody w kanale pod koniec października. Ich obawy niestety spełniły się z początkiem listopada, kiedy to wylał kanał panieński przez co pola zostały doszczętnie zalane. Rolnicy dopatrują się problemu w przepuście, który na potrzeby firmy budującej trasę S7 został zbudowany pod tymczasowym mostem. Wodę ma w tym miejscu odprowadzać rura o średnicy ok. 2 metrów. Problem w tym, że przy opadach deszczu koryto kanału ma szerokość kilkunastu metrów.

W pomoc rolnikom włączył się burmistrz Nowego Stawu Jerzy Szałach. Włodarz zapowiada, że w związku z zaistniałą sytuacja może umorzyć część podatków by odciążyć gospodarzy, jednak problem musi być rozwiązany u źródła.

Zarząd Melioracji w Nowym Dworze Gdańskim zgadza się, że jest problem z przepustowością. Rolnicy liczą jednak na konkretne działania, by już nie doszło do podobnej sytuacji.

 

Szczegóły w materiale wideo

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Nikt z S7
Nikt z S7 09.11.2017, 22:03
Problem też tkwi w samych rolnikach.Niestety nastawieni na zyski z upraw zapominają często o przepustowości rowów melioracyjnych otaczających ich pola.Często widac zarosniete i dawnooo nie czyszczone.Zacznijmy dbać a nie tylko czerpać...
Tadeusz
Tadeusz 07.11.2017, 23:01
Będą piękne jeziora wokół s7
Rolnik
Rolnik 07.11.2017, 17:43
.......................... W ŻYCIU BYM NIE PRZEPUSZCZAŁ ............ że dożyję takich czasów, kiedy to w wolnej Polsce - Demokracji będzie mnie uczył KOMUNISTYCZNY PROKURATOR STANISŁAW PIOTROWICZ z PZPR a obecnie z PIS !!!