Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Straż Graniczna organizuje kolonie dla dzieci z Ukrainy. Koloniści przez tydzień będą wypoczywać na Pomorzu - 21.08.2017

W niedzielę 20 sierpnia do Malborka przyjechała grupa dzieci z Ukrainy, które przez tydzień będą wypoczywać na Pomorzu. Miejscem zakwaterowania kolonistów jest Internat Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku udostępniony dzięki uprzejmości dyrektora placówki Antoniego Zawadzińskiego. Przez cały czas rozpoczętego już 16 sierpnia pobytu w Polsce 21-osobowej grupie dzieci (10 – 14 lat) z ukraińskich ubogich rodzin z okolic Lwowa towarzyszy 20 uczniów z Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie (woj. podkarpackie).

W planie pobytu na Pomorzu jest zwiedzanie Trójmiasta – gdańskiej Starówki, Archikatedry i ZOO w Oliwie, pobyt w Kaszubskim Dywizjonie Straży Granicznej w Gdańsku Westerplatte, wizyta w Oceanarium i na pokładzie ORP Błyskawica w Gdyni, spacer po sopockim molo, jednodniowy pobyt w ośrodku wczasowym nad jeziorem Mausz na Kaszubach, zwiedzanie malborskiego zamku i oczywiście plażowanie nad morzem w okolicach Stegny.

Wypoczynek na Pomorzu potrwa do 27 sierpnia. Z Malborka dzieci pojadą do Rymanowa na Podkarpaciu, a stamtąd wrócą do swoich domów. Wśród opiekunów kolonistów jest czterech funkcjonariuszy z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej, którzy dbają o to, by młodzież się nie nudziła i była bezpieczna.


Informacja:
kpt. SG Andrzej Juźwiak
rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.