W piątkowe popołudnie jako pierwsi wystąpili młodzi muzycy ze Studia Perkusji, jakie działa przy nowodworskim ŻOK-u.Uroczystego otwarcia imprezy dokonał burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, Jacek Michalski. Towarzyszył mu na scenie senator RP, Leszek Czarnobaj.W ramach tzw. kabaretonu na scenie przed ŻOK-iem zaprezentowały się trzy kabarety. Całość prowadził Jarosław Sobański. Jako pierwszy wystąpił kabaret „Weźrzesz” z Leszna. Jest to jedna z najprężniej rozwijających się grup kabaretowych młodego pokolenia. Nagradzani na najbardziej prestiżowych festiwalach i przeglądach kabaretowych. Na scenie wystąpili Kasia i Jarek Pająkowie oraz Aneta Kwapisz.
Kolejnym kabaretem była „Czołówka piekła”. Debiut sceniczny miał on w roku 2006 w Poznaniu. Zespół tworzą cztery osoby, w tym trzech artystów, oraz jedna osoba obsługująca koncerty od strony technicznej. Podróżując po kraju bierze udział w wielu festiwalach kabaretowych.
Następny zespół to Kabaret Zachodni. Powstał on w Zielonej Górze w roku 1998, a w jego składzie osobowym wymienić trzeba Karolinę Kuras, oraz trzech panów: Tomasza Łupaka, Janusza Pietruszkę oraz Jarosława Sobańskiego. Ten ostatni prowadził piątkowy kabareton w Nowym Dworze Gdańskim.
Niedzielne imprezy prze ŻOK-iem zdominowane zostały przez dzieci i młodzież. Już od południa na scenie występowały dzieci z Niepublicznego Przedszkola nr 1. Po nich zaś uczniowie szkół: nr 1 z Nowego Dworu Gdańskiego, z Kmiecina, z Lubieszewa. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały przedszkolaki z Przedszkola Calineczka.
Dla dorosłych zaś i nie tylko, wystąpiła na scenie w stroju ludowym żuławska poetka i pieśniarka, Hanna Florek. Duże wrażenie zrobił występ „Szalonych małolatów” z Miejskiego Domu Kultury w Elblągu. Zespół nastoletnich dziewcząt ubranych w białe sukienki z wiankami na głowach, wystąpił boso na scenie śpiewając znane i popularne przeboje, m.in. zespołu „Brathanki”.
Ciekawie zaprezentowało się trio dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Drewnicy, które zagrały na fletach. Piękna gra, pełna zadumy przeniosła nas do wieków minionych. Z kolei działający przy ŻOK-u Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Poleczka” swoim dynamicznym programem rozkręcił widzów. Były też i inne jeszcze zespoły, ale największy aplauz widzów zdobyła gwiazda disco-polo, Tomasz Niecik. Wystąpił on jako ostatni tego wieczoru zaraz po grupie Exaited, której towarzyszył Maciej Smoliński.
Efekty świetlne oraz duży dynamizm artystyczny sprawił, że jego występ cieszył się największą popularnością. Artysta schodził ze sceny do widzów, robił sobie z nimi tzw. niedźwiadki, oraz selfie. Każdy z widzów chciał dotknąć Tomasza Niecika, albo chociaż zdobyć jego płytę.
Niedziela, to zakończenie I Senioralii Nowodworskich. O godzinie 14.00 Jacek Michalski razem z rektorem Wyższej Szkoły Bankowości w Gdańsku wręczył uczestnikom Uniwersytetu Trzeciego Wieku 86 dyplomów na zakończenie roku akademickiego. Tego dnia na scenie przed ŻOK-iem wystąpiło szereg chórów: Sursum Corda, Cantemus spod Olsztyna, chór Żuławskiego Ośrodka Kultury oraz Żuławskie Bursztynki w nieco odświeżonym repertuarze. Obok sceny funkcjonowały stoiska, m. in z rękodziełem artystycznym. Można też było wytatuować … banana. Niedziela impreza zakończyła się potańcówką. Trzeba powiedzieć, że pogoda sprzyjała tegorocznym Dniom Nowego Dworu Gdańskiego.
Dziś kolejne materiały wideo