Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Paliła się sterta opon na nieużytku. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 22.05.2017

Pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Paliła się sterta opon na nieużytku. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 22.05.2017 fot. W. Mocny
Rozpoczął się sezon rowerowy, a wraz z nim na drogach pojawiło się więcej rowerzystów i motorowerzystów. Policjanci przypominają, rowerzysta jak każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek przestrzegać przepisów Kodeksu drogowego. W ciągu weekendu policjanci, zatrzymali pięciu nietrzeźwych rowerzystów i jednego motorowerzystę. Mężczyźni mieli od 0,32 do 2,04 promila alkoholu w organizmie. Grozi im kara do roku pozbawienia wolności.

Całkowity brak wyobraźni kieruje tymi, którzy po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdów lub na rower. Czyniąc tak, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania. Mimo wielu policyjnych apeli do kierowców i rowerzystów, funkcjonariusze

nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

 

Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników drogi. Tylko w ciągu weekendu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zatrzymali pięciu

nietrzeźwych rowerzystów i jednego motorowerzystę. Mężczyźni w chwili kontroli mieli od 0,32 do 2,04 promila alkoholu w organizmie. Ponadto jeden z kierujących zgodnie z postanowieniem sądu miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów do października 2017r.

 

Teraz wszyscy zatrzymani będą odpowiadać za jazdę rowerem będąc w stanie nietrzeźwości, grozi im do roku pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

 

 

Spotkanie z policjantami w Przezmarku

 

W Gimnazjum w Przezmarku w piątek odbył się Dzień Profilaktyki pn. „Troska o trzeźwość-troską o rodzinę”. W jego obchodach wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. Funkcjonariusze zachęcali młodzież do spędzania czasu wolnego bez uzależnień oraz zapoznawali z zawodem policjanta.

 

W piątek w Gimnazjum w Przezmarku odbył się Dzień Profilaktyki pn. „Troska o trzeźwość-troską o rodzinę”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach promujących zdrowy styl życia bez uzależnień. Jarosław Wajk, przed laty wokalista słynnej grupy muzycznej Oddział Zamknięty opowiadał młodzieży o zagrożeniach jakie czają się wokół nich. Sam opowiadał jak popadł w uzależnienie od narkotyków i alkoholu.

 

W trakcie spotkania funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie poruszyli w rozmowach indywidualnych z uczniami również problematykę uzależnienia od alkoholu, narkotyków bądź dopalaczy oraz konsekwencji jakie z tego wynikają. Stróże prawa również promowali zawód policjanta.

 

 

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

W minionym tygodniu strażacy interweniowali m.in. do 4 pożarów i jednej kolizji.

 

 

15 maja ok. godz. 15.32 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnego Stażkach, gdzie zapaleniu uległy sadze w kominie. Właściciel przed przyjazdem JOP wygasił w piecu i podjął próbę ugaszenia sadz wsypując piasek do komina.

 

16 maja przed godz. 1 w nocy w Polaszkach straż pożarna gasiła palące się trawy i opony rozrzucone po nieużytku rolnym oraz na stercie 4 m x 5 m. 10 m od sterty opon znajduje się pustostan, spalony we wcześniejszym pożarze.

 

16 maja przy ul. Kochanowskiego w Sztumie funkcjonariusze straży zabezpieczyli zerwany przewód sieci energetycznej.

 

 

18 maja o godz. 12.48 przy ul. Kościuszki w Dzierzgoniu doszło do kolizji. Motocykl po kolizji znajduję się na poboczu jezdni. Na miejscu patrol policji. Osoba uczestnicząca w zdarzeniu została zabrana do szpitala w Kwidzynie, celem obserwacji przed przybyciem JOP.

 

20 maja o godz. 8.15 dyżurny straży zadysponował jednostkę straży do Dzierzgonia przy pl. Wolności. W budynku wielorodzinnym na 2 piętrze w jednym z lokali tlił się nadpalony fotel. Obok znajdowała się przytomna kobieta w kontakcie logicznym. Miała jednak wyraźne ślady oparzeń twarzy oraz lewej ręki.

 

21 maja o godz. 21.31 w mikołajkach Pomorskich przy ul. Szreibera pojawiła się plama oleju o wymiarach 1,5m na 500 m na drodze woj nr 522. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu substancji przy pomocy sorbentu i uprzątnięciu jej.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

kpt. DARIUSZ TREĆ

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.