Wydanie nr 272/2023, Piątek 29.09.2023
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pierwsi podopieczni i pierwsi goście w ŚDS w Malborku - 06.03.2017

Pierwsi podopieczni i pierwsi goście w ŚDS w Malborku - 06.03.2017 fot. 82-200.pl
1 marca br. rozpoczęły się zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Malborku. Na chwilę obecną, do ośrodka uczęszcza 12 osób. W czasie pobytu prowadzone są warsztaty integracyjne, treningi aktywności twórczej i ruchowej, edukacyjne oraz muzykoterapia. Codziennie jest też podawany gorący posiłek.

Z uwagi na duże zapotrzebowanie, ŚDS rozszerzał będzie swoją działalność o usługi skierowane do osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych, które zgodnie ze stanem wiedzy medycznej są zaliczane do zaburzeń psychicznych, z wyłączeniem osób czynnie uzależnionych od środków psychoaktywnych. Dzięki temu, wsparcie w ośrodku znaleźć będą mogły osoby dotknięte m.in. autyzmem, chorobą Alzheimera, chorobą Parkinsona oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi po udarach czy wylewach.

W zeszły poniedziałek (6.03) ośrodek odwiedził dr Christian Meyl wraz z małżonką i przyjacielem, również Joannitą. Dr Meyl jest Honorowym Obywatelem Miasta Malborka oraz Joannitą wspierającym nie tylko Stację Socjalną, ale również inne instytucje w mieście jak również potrzebujące rodziny. Goście od lat pomagają mieszkańcom naszego miasta, są bardzo związani z Malborkiem, dlatego nie zdziwiła deklaracja, że również dla ŚDS będą szukać środków, aby wesprzeć jego działania. W podziękowaniu otrzymał obraz podopiecznej, Magdaleny Hebel.

 

Na podstawie informacji kierownik ŚDS Katarzyny Pawlak

Informacja: 82-200.pl

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.