Wydanie nr 138/2022, Środa 18.05.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
 • tvmalbork.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvsztum.pl
 • tvdzierzgon.pl

Popularne książki o pokerze

Popularne książki o pokerze

Popularne książki o pokerze

Wiele osób wybiera dla siebie oferowany przez kasyno bonus za rejestrację, albowiem pragnie zagrać w sloty czy pokera. Panuje przeświadczenie o tym, że poker jest to prosta gra dla każdego. Tymczasem większość osób przegrywa, gdyż nie zna się na tej grze karcianej. Aby nieco pomóc początkującym, przybliżyć im tajniki gry, niektórzy zawodowi gracze, eksperci napisali książki o pokerze. Postanowiliśmy przyjrzeć się niektórym pozycjom, które warte są uwagi.

The Mental Game of Poker – Jared Tendler

To jedna z chętniej polecanych książek, która przyda się każdej osobie zainteresowanej pokerem. Jak można wyczytać z oficjalnych materiałów wydawnictwa, Jared Tendler przez lata zajmował się treningiem gry mentalnej golfistów. Teraz jednak zajmuje się pomocą dla profesjonalnych pokerzystów z całego świata. Autor tej książki nie skupia się na samym pokerze, ale na mentalnych aspektach gry. Przekazuje nam wiedzę o tym, że możemy grać perfekcyjnie, a mimo to ciągle przegrywać. Autor przedstawia nam tutaj ciekawe instrukcje i sprawdzone techniki trwałego rozwiązywania problemów. Dotyka takich spraw jak emocje, metody radzenia sobie z nimi, pewność siebie, motywacja. Można zatem stwierdzić, że jest to książka, która pomoże graczom w stworzeniu swojej kamiennej twarzy w czasie gry w pokera, radzeniu sobie z emocjami, logicznemu podejściu do samej rozgrywki.

Poker dla bystrzaków - Richard D. Harroch, Lou Krieger

Tym razem propozycja dla tych osób, które chcą zacząć swoja przygodę z pokerem, a jeszcze za bardzo nie znają zasad, specyfiki tej gry. Oto gra dla prawdziwych twardzieli. Poker dla bystrzaków w prosty i ciekawy sposób objaśnia nam to wszystko, czego potrzebujemy do gry. To oczywiście reguły karciane, metody kontrolowania emocji, podejmowania jak najlepszych decyzji, panowania nad swoją mową ciała i mimiką czy też umiejętność blefowania. Możemy tu liczyć na objaśnienia każdego tematu, cenne wskazówki, a wiele z takich informacji prezentowanych jest nam w zabawny sposób - sprawia to, że lektura nie jest nudna. Autorzy książki to zapaleni pokerzyści, którzy mają już na swoim koncie kilka innych poradników.

The Mathematics of Poker Paperback – Bill Chen

To kolejna ciekawa propozycja, która wprowadza nieco rewolucji do myślenia o pokerze. Chodzi tu bowiem o poleganie na analizie ilościowej i zastosowaniu matematyki w grze. Skupia się w szczególności na teorii gier. Istnieją bowiem takie techniki matematyczne, które można bez problemu zastosować w pokerze. Ponieważ są one trudne i złożone, w książce w ciekawy sposób następuje ich objaśnienie. Dzięki temu jest to propozycja, która spodoba się tym, którzy do tej pory za bardzo nie mieli zdolności matematycznych.

The Education of a Poker Player - Herbert O Yardley

To wręcz klasyka dla pokerowych graczy, prosto ze Stanów Zjednoczonych. Przez wiele osób nazywana jest wręcz Biblią Pokera i można mieć pewność, że praktycznie każdy znany pokerzysta na świecie miał ją w swoich rękach. Jest to pozycja, która wręcz opowiada o pokerze i ludziach. To na początek instrukcja gry w pokera, przedstawienie samej historii pokera. Jest tu miejsce na naukową analizę każdego popularnego rodzaju tej gry. Autor opowiada też tutaj swoją historię, o jego pierwszych treningach w pokera. To także znakomity kurs sztuki blefu. Yardley przekazał w swojej książce wszystko, co wie o sztuce i nauce gry w pokera. Ten pierwszy w historii traktat o pokerze to ciekawa lektura, wypełniona ciekawymi historiami, gdzie autor wyjaśnia nam proces myślowy pokerzysty. Co bardzo ważne, spostrzeżenia Yardleya dotyczące ogólnej natury samego pokera są ponadczasowe.

To oczywiście tylko kilka z wielu interesujących propozycji dla aktualnych i przyszłych graczy. Polecamy również takie książki jak:

 • The Professor, The Banker and the Suicide King – Michael Craig;    

 • Harrington On Hold’em – Dan Harrington;    

 • The Education of a Modern Poker Player - J. Billingham, Thomas Tiroch, Emanuel Cinca;   

 • Power Hold’em Strategy – Daniel Negreanu;    

 • The Theory of Poker - David Sklansky;

 • The Godfather of Poker – Doyle Brunson;    

 • Poker Brat – Phil Hellmuth.

 

Popularne książki o pokerze
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.