Wydanie nr 294/2021, Czwartek 21.10.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Klementyna, Elżbieta, Hilary, Bernard, Dobromił, Pelagia, Celina, Urszula, Nunilona, Samuel, Wszebora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

RODZINY ZASTĘPCZE PILNIE POSZUKIWANE INFORMUJE POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W SZTUMIE

RODZINY ZASTĘPCZE PILNIE POSZUKIWANE INFORMUJE POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W SZTUMIE fot. RODZINY ZASTĘPCZE PILNIE POSZUKIWANE
Rodziny zastępcze w ostatnich latach pozostają w ogromnym deficycie, głównym powodem tego jest brak dostatecznej wiedzy na temat struktury pieczy zastępczej. W sytuacji gdy dobro małoletnich dzieci jest zagrożone, kiedy istnieje uzasadniona obawa o ich bezpieczny i prawidłowy rozwój, sąd rodzinny podejmuje decyzję o ich zabezpieczeniu w pieczy zastępczej instytucjonalnej lub rodzinnej.

Głównym zadaniem jest wtedy stworzenie optymalnego, stałego i przede wszystkim bezpiecznego środowiska wychowawczego. Jest to odpowiedzialna i wymagająca rola, aczkolwiek dla osoby posiadającej takie cechy jak wrażliwość, opiekuńczość, empatia i chęć pomocy będzie to naturalne. Dlatego jeżeli jesteś osobą, której nie jest obojętny los dzieci, które doskonale znają strach, niepewność czy samotność i jesteś w stanie podjąć wyzwanie jakim jest pełnienie roli rodziny zastępczej, zgłoś się do Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Sztumie.

Zapewniamy bezpłatną opiekę psychologiczno-prawną, pomocową, jak również finansową. Kandydatem na rodziny zastępcze może być zarówno małżeństwo jak i pojedyncza osoba, o nieposzlakowanej opinii, niekarana, o dobrym stanie zdrowia i pozytywnej opinii psychologicznej. Ważne jest posiadanie odpowiednich warunków mieszkaniowych i bytowych. Po przejściu wstępnej procedury kandydaci kierowani są na szkolenie, po ukończeniu którego oczekują na potrzebujące dzieci.

Twoja jedna decyzja może zmienić cały świat dziecka i podarować mu szansę na szczęśliwe dzieciństwo.

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W SZTUMIE

Os. Sierakowskich 15, 82-400 Sztum

tel. 55 267 74 79, fax 55 267 74 76

 

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W SZTUMIE
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje