Wydanie nr 205/2021, Sobota 24.07.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. PEMAL wkrótce zniknie z centrum miasta [wideo i zdjęcia].

Malbork. PEMAL wkrótce zniknie z centrum miasta [wideo i zdjęcia]. fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl Piotr Wąsowicz
Od wielu lat mieszkańcy Malborka są świadkami zmian, jakie zostały przeprowadzone na terenie miasta. Wszystko za sprawą remontów istniejących budynków i dróg, ale także poprzez budowę nowych obiektów. Przeglądając stare zdjęcia Malborka można także zauważyć, że wiele budynków zostało przez ostatnie lata rozebranych, a na ich miejscu zbudowano nowe obiekty. Jesteśmy właśnie świadkami kolejnej takiej rozbiórki historycznego zespołu budynków.

 

Zapewne historia wielu mieszkańców Malborka związana jest z firmą PEMAL, czyli Malborskimi Zakładami Przemysłu Maszynowego Leśnictwa mieszczącą się w centrum miasta przy ulicy Kościuszki. Przed wojną w tym miejscu znajdowała się fabryka maszyn rolniczych Alberta Rhana, zaś po wojnie, w czerwcu 1945 r. swoją działalność rozpoczął w tym miejscu polski przemysł. Jednak dopiero w roku 1958 do życia powołano Malborskie Zakłady Przemysłu Maszynowego Leśnictwa, w którym produkowano narzędzia leśne, detale do hamulców pneumatycznych czy urządzenia zakładów produkujących płyty.

 

 

 

W latach 70. firma PEMAL należała do jednych z najbardziej znanych producentów wydajnych obrabiarek różnych typów nie tylko w Europie, ale również i na świecie. Po przeprowadzeniu w latach 90. prywatyzacji, zmieniono nazwę zakładu na Malborską Fabrykę Obrabiarek PEMAL SA. Ze względu na brak możliwości rozwoju, firma została przeniesiona do Nowego Dworu Gdańskiego.

 

 

 

Rozpoczęła się rozbiórka budynków, w których mieściła się historyczna fabryka obrabiarek. Zobacz z lotu ptaka, jak jeszcze wygląda ten teren przed rozbiórką.

------------

reklama

 

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Wykonujemy Zdjęcia i Filmy Lotnicze w Jakości Full HD - Wielowirnikowy Bezzałogowy Statek Latający - Dron - Biały 24 TvMalbork.pl Wykonujemy Zdjęcia i Filmy Lotnicze w Jakości Full HD - Wielowirnikowy Bezzałogowy Statek Latający - Dron - Biały 24 TvMalbork.pl
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Paweł
Paweł 10.04.2021, 17:45
Bo przecież inaczej nie można było tego zagospodarować. Tylko zburzyć i postawić bloki... Władza zachowuje się jak za PRL. A za 20 lat będę wspominać że można było to ratować. Do ostatniej chwili miałem nadzieję że zostanie to zagospodarowane.
Alice
Alice 10.04.2021, 12:14
kończy się pewna epoka