Wydanie nr 205/2021, Sobota 24.07.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malborski Maraton Kajakowy już jutro.

Malborski Maraton Kajakowy już jutro. fot. 82-200.pl
Impreza ma charakter maratonu. Celem jest pokonanie jak najdłuższego dystansu (jak największej liczby okrążeń wyznaczonej pętli) w czasie jej trwania. Czas trwania imprezy to 12 godzin. Każde wykonane okrążenie uczestnik zgłasza w Punkcie Sędziowskim (dalej PS) znajdującym się na trasie okrążenia.

Start i meta: Kąpielisko Miejskie OSiR w Malborku
Czas startu: godzina 6:30.
Czas zamknięcia mety: godzina 18:30.
Punkt Sędziowski:
Kąpielisko Miejskie OSiR w Malborku - punkt będzie odpowiednio oznakowany
Trasa maratonu: rzeka NOGAT pętla pomiędzy mostem drewnianym nieopodal zamku i wcześniej ustawioną boją, dystans jednego okrążenia to 4000m (mapka poniżej). Każde pokonane okrążenie musi zostać zgłoszone przez uczestnika w PS znajdującym się na trasie okrążenia. W trakcie płynięcia dopuszczona jest nieograniczona ilość przerw, czas trwania przerw także nieograniczony. Miejsce przerwy znajduje się przy Kąpielisku Miejskim. Każdorazowe skorzystanie z przerwy należy zgłosić sędziemu. Każdorazowe wznowienie płynięcia po przerwie należy zgłosić sędziemu. Zakończenie wyścigu przed czasem jego trwania (zamknięcia mety) należy zgłosić w PS. Zaliczone będą tylko pełne okrążenia. W momencie zamknięcia linii mety tj. 18:30 lub wcześniej zawodnik musi znajdować się przy PS. W innym przypadku zawodnik będzie nieklasyfikowany. W pobliżu linii startu/mety utworzona zostanie dodatkowa pętla o długości 1 km dla osób, które stwierdzą, że nie zdążą już do godz. 18:30 wykonać pełnej pętli będą mogli skorzystać z pętli 1 km, aby wykorzystać pozostały czas.
Kategorie wyścigu:
Uczestnicy startują w następujących kategoriach:
K-1 i K-2 mężczyźni, K-1 i K-2 kobiety, K-2 mikst,
C-1 i C-2 mężczyźni, C-2 mikst, (w tym wszelkiego rodzaje kanu).
W przypaku startu w osadzie dwuosobowej wymagana rejestracja i wpisowe obu zawodników. Dzieci i młodzież do lat 16 mogą uczestniczyć w wyścigu, pod opieką osób dorosłych (rodziców lub opiekunów prawnych), lub w przypadku młodzieży 16-17 lat za pisemną zgodą rodziców, opiekunów złożoną na piśmie osobiście w sekretariacie maratonu. Impreza jest częścią cyklu maratonów kajakowych Canoa Cup. W związku z limitem czasowym i stopniem trudności trasy ustalony zostaje minimalny próg zaliczenie wyścigu i wynosi minimum 60 km. Uczestnicy biorą udział w wyścigu na własnym sprzęcie pływającym (kajak, wiosło oraz kamizelka asekuracyjna). Organizator nie wprowadza ograniczeń związanych z rodzajem kajaków. Dopuszczone są wszystkie typy kajaków. Każdy uczestnik musi płynąć w prawidłowo zapiętej kamizelce podczas całego maratonu.
Opłata startowa - 100 zł
Rejestracja tylko przez FORMULARZ
Regulamin dostępny TUTAJ
Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Przyjazne Przedszkole w Starym Polu oraz Malborskie Stowarzyszenie Sportowe "Lena"

Info i foto: 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.