Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Wernisaż wystawy Wrastanie. Ziemie Północne i Zachodnie Początek

Malbork: Wernisaż wystawy Wrastanie. Ziemie Północne i Zachodnie Początek fot. Facebook wydarzenie: Wernisaż wystawy Wrastanie. Ziemie Północne i Zachodnie Początek
Muzeum Miasta Malborka, Centrum Historii Zajezdnia, Sieć Ziem Zachodnich i Północnych zapraszają na wernisaż wyjątkowej wystawy czasowej pn."Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek".

Wystawa stanie w ogrodzie Muzeum Miasta Malborka. Jest to konstrukcja o powierzchni 200 metrów kwadratowych, która osiąga wysokość ponad pięciu metrów. Ekspozycja ma formę przestrzennej instalacji, a zwiedzający wchodzi niejako do labiryntu. Na wystawie będzie można zobaczyć ponad 300 archiwalnych zdjęć i filmów oraz nagrania relacji świadków historii.  Wyposażenie wystawy w system oświetlenia pozwoli na zwiedzanie jej także po zmierzchu. W poszczególnych sekcjach wystawy znajdują się elementy interaktywne, wśród nich: ściana z mozaiką ponad stu zdjęć z ekspedycji Instytutu Zachodniego, mapa Polski, na której będzie można przykleić naklejkę w miejscu, w którym się aktualnie mieszka oraz lokomotywę symbolizującą skąd my bądź nasi przodkowie przybyli na Ziemie Zachodnie i Północne. 

Wernisaż zaplanowano na piątek 9 sierpnia, na godzinę 12.00. Po wernisażu odbędzie się oprowadzanie kuratorskie,  które przeprowadzi autorka scenariusza wystawy, dr Katarzyna Bock-Matuszyk  z Ośrodka "Pamięć i Przyszłość" z Wrocławia.

Wystawa „Wrastanie. Ziemie Zachodnie i Północne. Początek” powstała w ramach współpracy realizowanej przez instytucje wchodzące w skład Sieci Ziem Zachodnich i Północnych. Autorami koncepcji merytorycznej wystawy są dr Katarzyna Bock-Matuszyk oraz dr Wojciech Kucharski z Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”, a w skład zespołu autorskiego wchodzą m.in. specjaliści ze wszystkich instytucji Sieci Ziem Zachodnich i Północnych oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Projekt scenograficzny wystawy stworzyła firma JAZ+ Architekci z Warszawy. Wystawa objęta jest patronatem narodowym prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania Niepodległości.

Źródło: Facebook wydarzenie: Wernisaż wystawy Wrastanie. Ziemie Północne i Zachodnie Początek

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.