Wydanie nr 205/2021, Sobota 24.07.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wernisaż wystawy "Dwa Słowa" Kamila Gorczyńskiego w Malborku.

Wernisaż wystawy fot. Facebook wydarzenie: Wernisaż wystawy "Dwa Słowa" Kamila Gorczyńskiego
W czwartek 18 kwietnia o godz. 17.00 CKiE Szkoła Łacińska serdecznie zaprasza na wystawę zdjęć poświęconych grupie teatralnej Dwa słowa. Przedstawia ona wszystkie cztery spektakle grupy. Począwszy od „Bosi na ulicach świata” będącym najstarszym tworem grupy, skończywszy na najnowszym „Patrz pod nogi”.

Kamil Gorczyński ma 23 lata, mieszka w Malborku. Student Trójmiejskiej Szkoły Fotografii. Miłośnik fotografii studyjnej i reportażowej. Związany ściśle ze środowiskiem kulturalnym Malborka. Należy do grupy ogniowej Nephilim Fire&Light Show, grupy teatralnej „Dwa słowa” oraz rekonstrukcyjnej „Chorągiew Ziemi Malborskiej”. Jest aktywnym członkiem Malborskiego Centrum Wolontariatu, gdzie są mu szczególnie bliskie sprawy młodzieży.

Grupa Teatralna Dwa Słowa-To siła młodości i szczerości.

Mówimy o tym, co ważne, co dotyka każdego z nas, co kształtuje nasze widzenie świata. O miłości, o drugim człowieku, o bólu, samotności, ale także o zabawie i szczęściu. Mówimy językiem uniwersalnym jakim jest teatr. Chcemy i próbujemy spotkać się w połowie drogi – między sobą wzajemnie i między nami a widzami. Uczymy się, pracujemy, zdobywamy doświadczenie i poszerzamy nasze horyzonty pod okiem  Violetty Jankowiak.

“Bosi na ulicach świata”

To nasze wołanie do drugiego człowieka. Tego, który się od nas różni. Bo przecież wszyscy się od siebie różnimy. Nie oceniajmy zatem tej inności, tylko ją szanujmy. We wszystkich jej przejawach. Każdy z nas jest innym – CZŁOWIEKIEM. Wszyscy jesteśmy tym samym – LUDŹMI.

"Stacja Baczyński"

Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego  stały się inspiracją do spojrzenia na współczesnych młodych ludzi. Czy jest w nich coś z pokolenia Kolumbów rocznik 20? Jakie dziś znaczenie ma wolność, strach, miłość, ojczyzna? Ten spektakl to próba odczytania poezji przez pryzmat pokolenia, które też musi się mierzyć z problemami tożsamości, wyobcowania, walki o akceptację.

"Wolność, Głupcze!"

Czy czujemy się wolnymi ludźmi? Czym jest dla nas współczesnych wolność? Czy schematy, normy, uzależnienia sprawiają, że sami ją sobie odbieramy?  Czy odczuwamy jej brak? Co jesteśmy w stanie dla niej poświęcić? Czy w ogóle mamy potrzebę bycia wolnym?
Być może nie odnajdziecie w tym przedstawieniu odpowiedzi na te pytania. Ale my chcemy je postawić. Także sobie. I sprowokować do autorefleksji.

"Patrz pod nogi"

Mówi o tym, że jesteśmy różni. Że jesteśmy inni. A jeżeli tak, to dlaczego wykluczamy innych? Dlaczego wykluczamy różnych? A może jest tak, że jesteśmy inni, różni, ale w gruncie rzeczy tacy sami?

Info i foto: Facebook wydarzenie: Wernisaż wystawy "Dwa Słowa" Kamila Gorczyńskiego

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.